روشاساخت تجربه امنیت،زیبایی،آرامش

مقالات

مقالات

1400

مرداد

طراحی و بازسازی اتاق کودک

طراحی و بازسازی اتاق کودک

طراحی و بازسازی اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک از جمله مواردی است که والدین اهمیت زیادی به آن می‌دهند. زمانی که تصمیم می گیرید رنگ اتاق کودک را تغییر دهید، مبلمان جدید تهیه و اقدام به بازسازی اتاق کودک کنید، یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که محصولاتی که در بازسازی اتاق خواب کودک استفاده می شود با محیط زیست سازگار باشد. به گونه ای که نه به سلامتی کودک آسیب برساند و نه به محیط زیست. استفاده از محصولات طبیعی و به اصطلاح سبز در دکوراسیون اتاق کودک علاوه بر اینکه خواب شب کودک شما را بهبود می بخشند، بر محیط خانه نیز اثر قابل توجهی دارد.در ادامه‌ی این مقاله نکاتی ساده اما مهم را برای بازسازی اتاق کودک ارائه خواهیم کرد. به کمک این تکنیک‌های ساده می‌توانید علاوه بر ایجاد فضایی تازه و دکوراسیونی جدید برای اتاق کودک خود، محیطی امن و سالم برای فرزند خود ایجاد نمایید.

 

دنیای کودکان

شناخت دنیای کودکان به ما این امکان را می‌دهد تا بهتر بتوانیم با آن‌ها ارتباط برقرار کنیم. بسیاری از ما تصور می‌کنیم کودکان درکی از دنیای پیرامون خود ندارند. واقعیت این است که کودک هر چند به چیستی‌ها، چرایی‌ها و چگونگی‌ها به اندازه بزرگسالان مسلط نباشد اما بینش خاص خود را به دنیا دارد. ممکن است کودک متوجه تفاوت نگاه دیگران با خودش نباشد اما این به معنای عدم درک جهان نیست بلکه فقط دنیا را از زاویه دید خود ادراک می‌کند.کودک نه تنها بر خلاف تصور والدین قادر به درک محیط اطراف خود است بلکه نسبت به رویدادهای اطراف خود نگاه تحلیلی نیز دارد. تشبیه کردن پدیده‌ها به یکدیگر به درک کودک از مشاهدات جدید کمک می‌کند. به طور مثال کودک طلوع خورشید را به بیدار شدن خورشید در صبح تشبیه می‌کند که باعث کمک به تحلیل او در رابطه بین صبح، خورشید، و بیدار شدن می‌شود. در این تشبیه کودک می‌داند که خورشید واقعا شخصیتی نیست که مثل انسان‌ها بتواند بخوابد و از خواب بیدار شود.شناخت دنیای کودکان به والدین کمک می کند رفتار و برخورد درستی با کودکان خود داشته و شرایط مناسب برای رشد آن ها را فراهم کنند.

 

روانشناسی رنگها در اتاق کودک

رنگ اتاق تاثیر بسزایی در زندگی داشته و این اثر از نظر روانشناسی خود را در کودکان بیشتر نشان می‌دهد. رنگ‌های گرم معمولا ذهن را تحریک کرده، باعث افزایش انرژی بدن شده و فضایی خوشایند و پرحرارت را بوجود می‌آورند. اما این نوع رنگ‌ها برای خواب، و به خصوص برای کودکان پرانرژی مناسب نیستند.

اتاق کودک به رنگ نارنجی

پر حرارت، گرم و راحت ویژگی‌هایی هستند که رنگ نارنجی به افراد القا می‌کند. استفاده از این رنگ در برخی جاهای اتاق شاید جالب باشد، اما استفاده زیاد از آن، به خصوص نارنجی پررنگ، ممکن است زیاد جالب نباشد.

اتاق کودک به رنگ زرد

زرد نیز یکی از رنگ‌های انرژی‌زا و خوشایند است که جلوه‌ای درخشان به اتاق می‌بخشد؛ رنگی که نام آن با شادی گره خورده است. بسته به شدت و سایه رنگ زرد استفاده شده، زرد پررنگ باعث افزایش تمرکز شده و سایه‌های کم رنگ زرد نیز باعث تحریک حافظه می‌شود.

اتاق کودک به رنگ قرمز

قرمز به عنوان رنگ اتاق کودک توصیه نمی‌شود؛ چرا که معمولا رنگ قرمز با خشونت همراه بوده و از طرفی نیز باعث عدم تمرکز و ایجاد سردرد می‌شود. البته این امر زمانی اتقاق می‌افتد که در استفاده از رنگ قرمز در اتاق زیاده‌روی کنید. در واقع اگر از قرمز به طور صحیح و جزئی در قسمت‌هایی از دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید، باعث القای احساس شادابی و افزایش انرژی نیز خواهد شد.

اتاق کودک به رنگ صورتی

صورتی رنگی است که در همه جا به عنوان یک رنگ دخترانه شناخته شده است و این امر تصادفی نیست. صورتی رنگی آرام‌بخش بوده و با احساسات لطیف دخترانه نیز تلفیق می‌شود. توجه داشته باشید که صورتی شاید در ابتدا آرامش‌بخش باشد، اما استفاده بیش از حد نیز می‌تواند باعث آشفتگی و اضطراب شود؛ پس بهتر است تمام اجزای اتاق را صورتی انتخاب نکرده و از آن همانند رنگ‌های دیگر به صورت مناسب استفاده کنید.

استفاده از رنگ‌های سرد در اتاق کودک

در رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی رنگ‌های سرد در برابر رنگ‌های گرم قرار می‌گیرند. در مقایسه با رنگ‌های گرم، رنگ‌های سرد اثری آرامش‌بخش بر روی ذهن و بدن دارند و معمولا باعث می‌شوند که اتاق بزرگ‌تر و راحت‌تر به نظر برسند. البته بایستی در استفاده از سایه‌های تیره رنگ‌های سرد زیاده‌روی نکرد تا فضای اتاق غم‌انگیز نشود.

اتاق کودک به رنگ آبی

رنگ آبی را می‌توان نقطه مقابل رنگ قرمز دانست. رنگی که اثر آرام‌بخش دارد، گفته می‌شود که فشار خون را کاهش داده و از استرس و اضطراب نیز جلوگیری می‌کند. استفاده از رنگ آبی می‌تواند مکانی آرام‌بخش را در خانه ایجاد کند، اما بایستی در استفاده از سایه‌های آن دقت کرد؛ چرا که برای مثال استفاده از رنگ طوسی-آبی می‌تواند فضایی نسبتا غریب و غم‌انگیز را بوجود می‌آورد.

اتاق کودک به رنگ سبز

رنگ سبز همواره با طبیعت، سلامت و خوشی همراه بوده و اثری تسکین دهنده روی بدن دارد. استفاده از رنگ سبز در اتاق باعث افزایش تمرکز شده و مطالعات نشان می‌دهند که توانایی خواندن را نیز افزایش می‌دهند. به همین دلیل گفته می‌شود که رنگ سبز یکی از مناسب‌ترین رنگ‌ها برای فضاهایی است که از آن‌ها به عنوان محیط یادگیری و مطالعه استفاده می‌شود.

اتاق کودک به رنگ بنفش

بنفش رنگی لوکس به حساب آمده معمولا همراه با مفاهیمی مانند خرد و معنویت نیز همراه است. سایه‌های ملایم و کم رنگ بنفش نیز همانند رنگ آبی اثری آرام‌بخش دارد

اتاق کودک به رنگ سفید

سفید یکی از رنگ‌های پرطرفدار در طراحی دکوراسیون منازل، مخصوصا در بین ایرانیان است. این رنگ به دلیل ساده بودن و ایجاد حس آرامش در افراد طرفداران بسیاری دارد.

اتاق کودک به رنگ طوسی

اگرچه طوسی به عنوان یک رنگ غم‌انگیز و کسل کننده شناخته می‌شود، اما این رنگ می‌تواند باعث برانگیخته شدن سایر احساسات در افراد شود. استفاده از رنگ طوسی در اتاق می‌تواند اثری آرامش‌بخش داشته باشد، اما معمولا آن را همراه با طیف رنگ‌های گرم استفاده می‌کنند تا اثر کسل کنندگی‌اش کمتر شود.

اتاق کودک به رنگ مشکی

رنگ مشکی به ندرت در اتاق کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ چرا که این رنگ بیشتر در دکوراسیون‌های مدرن و در مکان‌هایی با پنجره‌های بزرگ با نور طبیعی فراوان  استفاده می‌شود. چیزی که در اتاق‌های کوچک مخصوص کودکان کمتر دیده می‌شود.

 

تضمین و کیفیت کار

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد بهتر است وسایل به کار رفته در دکوراسیون اتاق کودک استاندارد و باکیفیت باشند.پیشنهاد می شود به دلیل حساسیتی که برای سلامت روح و جسم کودکان وجود دارد نصب و راه اندازی وسایل اتاق کودک توسط نصابان و متخصصان با رعایت ایمنی کامل صورت بگیرد.تضمین و کیفیت کار از مهمترین نکات در انتخاب شرکت و برندهای ارائه دهنده خدمات مختلف از جمله بازسازی و نوسازی اتاق کودک می باشد که باید بسیار به آن توجه نمود.

 

 

1400

مرداد

آیا دوست دارید آشپزخانه قدیمی تان را نو و مدرن کنید؟

آیا دوست دارید آشپزخانه قدیمی تان را نو و مدرن کنید؟

آیا دوست دارید آشپزخانه قدیمی تان را نو و مدرن کنید؟

 

بازسازی هر قسمت از خانه می تواند حس فوق العاده ای به ما منتقل کند، مخصوصا اگر بخواهیم آشپرخانه را که قلب اصلی هر خانه است را  بازسازی کنیم.دکوراسیون آشپرخانه باید هماهنگی لازم را با سایر قسمت های خانه داشته باشد، بنابراین لازم است که دکوراسیونی مدرن و شیک داشته باشد.اگر آشپزخانه تان برای شما یکنواخت شده و دوست دارید تغییری در آن ایجاد کنید؛ مجبور نیستید که حتما وسایل پر هزینه آن را تغییر دهید بلکه با روش هایی ارزان تر می توانید آن را عوض کنید. این تغییرات ساده می تواند آشپزخانه قدیمی شما را به محلی جدید و مدرن تبدیل می کند.استفاده از اصول مهندسی در طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه مدرن، حرف اول را می‌زند. فارغ از سبک یا رنگ و مدل آشپزخانه، طراحی آن باید بر اساس اصول طراحی و مهندسی صورت گرفته باشد تا بیشترین بهره‌وری و کارایی را داشته باشد. سعی کنید از طراحان صاحب نام در طراحی آشپزخانه‌تان کمک بگیرید تا بتوانید آشپزخانه را بر اساس آخرین تغییرات موجود طراحی کنید.اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ی مدرنی داشته باشید، قرار نیست تنها از یک متریال خاص استفاده کنید؛ بلکه با توجه به شرایط آشپزخانه، فضای جغرافیایی، هارمونی و تناسب رنگ، قیمت، سلیقه و سایر مواردی که از نظر شما حائز اهمیت است، می‌توانید ماده اولیه کابینت‌،کاشی، کفپوش، سینک ظرفشویی و غیره را سفارش دهید.

 

برخی از روش های کم هزینه تر برای تغییرات آشپزخانه قدیمی به جدید

- تزیین پنجره:

برای به وجود آوردن تغییرات قابل توجه در آشپزخانه یک طاقچه چوبی هم‌عرض به پنجره اضافه نمایید و انواع شیشه های تزیینی رنگی و گل های طبیعی را روی آن قرار دهید. از گچ بری های آماده برای پایه دو طرف می توانید استفاده کنید.

 

- استفاده از ارتفاع و فضای پرت:

شما می توانید از فضای بالای پنجره تان استفاده کنید و یک تاقچه بر روی آن نصب نمایید. این تاقچه نوعی چارچوب پنجره بوده و جای مناسبی برای قرار دادن بسیاری از وسایل تزیینی و مصرفی است .این فضا مخصوصا در جاهای کوچک اهمیت بیش تری دارد.

 

- استفاده از شیشه های طرح دار:

در صورتی که منظره پشت پنجره آشپز خانه تان زیبا نیست از شیشه های طرح دار رنگی استفاده کنید.

 

- صفحه ی روکابینتی جدید و زیبا:

بهتر است صفحه ی رو کابینتی را انتخاب کنید که رنگی مکمل رنگ کابینت ها داشته باشد. این صفحه باید ضد ضربه و ضد خش بوده و به راحتی پاک گردد زیرا بیشترین فعالیت روی این صفحات انجام می شود. از ام دی اف، سنگ مرمر و سنگ گرانیت برای اینکار می توانید استفاده کنید.

 

- نصب لوسترهای جدید: اگر می خواهید زیبایی فضای آشپزخانه شما دو چندان گردد از نورپردازی دقیق استفاده کنید و لوسترهای جدید و زیبایی را مطابق دکوراسیون آشپزخانه برای آن انتخاب نمایید.

- بخش های فلزی آشپزخانه قدیمی خود را تغییر دهید.

شما می توانید برای آنکه آشپزخانه خود را تغییر دهید تنها بخش های فلزی آن مانند دستگیره کابینت ها، شیر آب و سایر بخش های فلزی را تغییر دهید.

 

- رنگ

برای ایجاد تغییر در هر فضا و محیطی ارزان ترین کار استفاده از رنگ است. اگر وسایل آشپزخانه شما رنگی است بهتر است برای رنگ آشپزخانه از رنگ های خنثی استفاده کنید برای زیباتر شدن دیوارهایی که به آن رنگ خنثی زده اید چند تابلو و کار هنری را به دیوار بزنید یا از پرده هایی استفاده نمایید که به رنگ دیوارتان زیبایی بیشتری بخشد.

 

- عوض کردن ظاهر کابینت

اگر بخواهید همه قسمت های کابینت را عوض کنید هزینه شما بالا خواهد رفت بنابراین اگر کابینت های شما بدنه سالمی دارند و پایه های کابینت شکل و ظاهر مناسبی دارند، فقط درهای کابینت ها را که در انواع رنگ ها در بازار موجودند، عوض کنید تا ظاهر کابینت ها به طور کلی تغییر کند.

 

- تیره تر کردن کابینت ها

اگر شکل و ظاهر کابینت شما مقبول است می توانید به جای عوض کردن درهای آن یا رنگ کردن کلی کابینت آنها را لکه گیری کنید. برای رنگ کردن کابینت های به رنگ قهوه ای روشن می توانید روی آنها یک پرده رنگ قهوه ای به کار ببرید تا به آن ، جلوه ی تازه ای بخشید.

قبل از آنکه روی کابینت رنگ بزنید، برای نتیجه بخش شدن کارتان با مقداری اسفنج یا پارچه سطح کابینت ها را کاملاً تمیز کنید. اینکار برای کابینت های تیره که جنس چوب دارند، مناسب تر است.

- برخی درها را باز کنید

بعد از رنگ کردن کابینت یا عوض کردن درب های کابینت، تغییراتی را نیز می توانید به شکل دلخواه برای کابینت خود لحاظ کنید. مثلا می توانید درهای کابینت های بالایی را بردارید تا کامل باز باشند و در آنها برخی ظروف تزئینی و کارهای هنری خود را قرار دهید.

 

- از وسایل و ابزارهای جدید استفاده کنید

برای اینکه آشپزخانه تان جلوه ویژه ای به خود گیرد می توانید از برخی ابزارها و وسایل جدید و مدرن استفاده نمایید. مثلا برای اینکه کابینت های قدیمی شما شیک و مدرن به نظر برسد بهتر است دستگیره های کابینت ها را عوض کنید و از دستگیره های مدرن تر استفاده کنید.

 

- ابزار و وسایل

شما می توانید با رنگ آمیزی کاری کنید که ابزار و وسایل آشپزخانه تان تازه تر به نظر برسند و برای تعویضشان مجبور به پرداخت هزینه هنگفت نباشید. اگر خودتان برای این کار تبحر کافی ندارید بهتر است از کسانی که نقاشی اتومبیل انجام می دهند کمک بگیرید تا آنها این کار را برای شما انجام دهند. حتی اگر از این افراد نیز کمک بگیرید و پولی را به عنوان دستمزد بپردازید این کار بسیار مقرون به صرفه تر از آن است که وسایل جدید بخرید زیرا همان وسایل قبلی شما هنوز کارایی دارند.

 

- پیشخوان

اگر سطوح کابینت ها و پیشخوان آشپزخانه تان کهنه شده است، به جای اینکه کامل کابینت را تعویض نمایید پیشخوان را عوض کنید واینگونه از صرف هزینه های زیاد جلوگیری کنید . امروزه در فروشگاه های مخصوص وسایل آشپزخانه انواع سطوح و پیشخوان های جدید در اندازه های استاندارد که از قبل برش

خورده و آماده نصب شدن در آشپزخانه ها هستند وجود دارد که می توانید یکی از آنها را که رنگی متناسب با دکوراسیون خانه شما دارد انتخاب کنید.

 

- کف آشپزخانه

برخی از مواقع قدیمی ترین قسمت آشپزخانه کف آن است. برای نو کردن کف آشپزخانه تان شما دیگر مثل گذشته مجبور به کندن کف و در آوردن همه کابینت ها نیستید بلکه می توانید یکی از طرح ها و مدل های کاشی های موجود در بازار را که به صورت چسبی نصب می شوند را انتخاب کنید و اینگونه کف آشپزخانه تان را نو کنید.

 

- کف

برخی فضاهای خالی معمولاً در بسیاری از آشپزخانه ها وجود دارد که بدون استفاده هستند و یا استفاده درستی ازآن نمی شود . شما می توانید برای این قسمت از آشپزخانه تان با کمی ابتکار قفسه های باریک و بلند و یا پهن و کوتاه را نصب کنید و هر آنچه که می پسندید را درون این قفسه ها قرار دهید اما توجه کنید این قفسه ها باید بدون در باشند .

شما می توانید در برخی از کابینت ها را بردارید و درون کابینت را رنگ دیگری بزنید و در آن وسایل تزئینی بچینید اینگونه آشپزخانه تان متفاوت تر و بسیار دلبازتر و بزرگ ترخواهد شد.

1400

مرداد

ایزوگام سرویس بهداشتی

ایزوگام سرویس بهداشتی

ایزوگام سرویس بهداشتی

 

یکی از حساس ترین مراحل عایق کاری ساختمان ها ایزوگام سرویس بهداشتی است. زیرا این بخش از ساختمان در تمام ایام سال در معرض نم و رطوبت قرار داشته و اگر به درستی ایزولاسیون نشود ممکن است خسارات زیادی را به همرا داشته باشد.از همین رو توصیه می شود برای جلوگیری از ایجاد خسارت در هنگام خرید و بخصوص در اجرای ایزوگام دقت لازم را مبذول بدارید.

 

کف سازی و عایق بندی سرویس بهداشتی

کف سازی سرویس بهداشتی یکی از مهمترین مراحل بازسازی ساختمان است. که باید توسط نصاب کاشی و سرامیک حرفه‌ای و متخصص انجام شود زیرا نحوه ی عایق کاری سرویس بهداشتی و کف سازی سرویس بهداشتی بسیار مهم است.برای کف سازی سرویس بهداشتی باید تمام جزئیات مانند: عایق کاری سرویس بهداشتی و ارتفاع عایق کاری سرویس بهداشتی رعایت شوند.

 

هدف از کف سازی سرویس بهداشتی چیست؟

هدف از کف سازی سرویس بهداشتی ساختن سطحی قابل استفاده، غیر قابل نفوذ در برابر آب و دوام در برابر فشار برای کاربران است. سطحی که علاوه بر زیبایی و دوام، از جهت ایمنی و استانداردهای ساختمان باید مورد تایید قرار بگیرد. کف ‌سازی سرویس بهداشتی باعث استحکام و مقاومت سرویس بهداشتی در برابر نفوذ و عبور رطوبت خواهد شد.

 

نکات مهم در بخش کف سازی و عایق بندی

- سنگ توالت باید با سطح سرامیک هم تراز باشد.

- کف سرویس‌ بهداشتی باید به طور دقیق عایق کاری رطوبتی شود.

- فاصله سنگ توالت ایرانی از دیوار، از هر طرف حداقل 30 سانتی متر باشد.

- کف سرویس بهداشتی باید قابلیت این را داشته باشد که بتوان به راحتی نظافت کرد.

- کفپوش‌های سه بعدی که به تازگی وارد بازار شده‌اند، فضایی بی نظیر را ایجاد می کنند.

- از نصاب سرامیک بخواهید از بکارگیری سرامیک و کاشی های لب پر و یا ترک خورده اجتناب کند.

- بهتر است رنگ انتخابی برای کفپوش و دیوارها سفید و یا رنگ‌های روشن باشد تا لکه‌ها را به خوبی نشان دهد.

- زیر سنگ توالت باید کاملا از مصالح مناسب نظیر ماسه نرم استفاده شود تا از شکستگی سنگ توالت جلوگیری گردد.

- در سرامیک کاری باید دقت شود تا تکه های ایجاد شده در دید نباشد. در پشت درب و یا زیر کابینت روشویی در نظر گرفته شود.

- در هنگام اجرای کف سرویس بهداشتی باید به شیب آبروها دقت کرد. این شیب به سمت آبرو و یا به سمت سنگ توالت می باشد.

- در هنگام انتخاب کفپوش سرویس بهداشتی باید به میزان لغزندگی آن‌ها دقت کنید. ضریب اصطکاک کاشی سرویس بهداشتی باید بسیار بالا باشد.

- کفپوش‌های بتونی گزینه ی مناسبی برای کف سازی سرویس بهداشتی خواهند بود. این کفپوش‌ها بسیار مقاوم و در طرح ها و رنگ‌های متنوع و زیبا تولید شده و مقرون به صرفه نیز هستند.

 

ارتفاع ایزوگام سرویس بهداشتی

درست است که استفاده از کاشی و سرامیک در سرویس بهداشتی از انواع عایق رطوبتی محسوب می‌شوند، اما محافظت اصلی توسط ایزوگام صورت می‌گیرد.

در هنگام اجرای ایزوگام سرویس بهداشتی باید کف محل و دیوارها تا ارتفاع حداقل 185 سانتی‌متر عایق‌کاری شوند. عایق‌کار باید این ارتقاع را رعایت کند.

 

ضرورت ایزوگام سرویس بهداشتی

تصور کنید حمام و توالت فاقد عایق بندی و ایزوگام باشد. در این صورت چه فاجعه ای رخ می دهد. ایزوگام یک انتخاب نیست بلکه صد در صد یک ضرورت به حساب می آید. با نصب ایزوگام از مشکلات بعدی جلوگیری می شود.

- جلوگیری از قارچ و کپک

قارچ و کپک عاشق رطوبت هستند. در همه محیط های مرطوب می توانید نشانه هایی از بروز کپک و قارچ را ببینید. این موارد علاوه بر آسیب به کاشی و سرامیک، موجب بیماری های پوستی شده و مشکلاتی را به همراه دارد.

با نصب ایزوگام توالت و حمام از ایجاد کپک و قارچ در سقف و بین کاشی های دیوار جلوگیری می شود. اگر می خواهید سرویس بهداشتی را نو کنید چه کاری انجام می دهید؟ تعویض کاشی های شکسته دیوار و نوسازی سنگ های کف حمام ایده خوبی است. اما لازم است تا از قبل زیرسازی و ایزوگام را هم بررسی کنید.

در ساختمان های قدیمی اصلی ترین دلیل قارچ و کپک، ایراد ایزوگام و قیرگونی دیوار یا کف سرویس بهداشتی است. تماس مداوم آب با کاشی های توالت و حمام موجب نفوذ آب به زیر کاشی ها می شود. در صورتی که سیستم عایق بندی مشکل داشته باشد، به زودی شاهد کپک های بد رنگ روی کاشی ها خواهید بود. در روش های جدید می توان حتی بدون تخریب نیز عایق بندی را تعمیر کرد. در این صورت به جای ایزوگام از نانو عایق های جدید استفاده می شود.

- نشتی حمام و توالت

طبق قانون گرانش، آب آسانترین و سریعترین مسیر را به سمت پایین پیدا می کند. اگر حمام ایزوگام نشده باشد دارای یک نقطه ضعف بزرگ در برابر آب است. چنانچه ترک هایی در کف یا دیوارهای سرویس بهداشتی ایجاد شده باشد یا اینکه شکاف هایی در بین درزگیر بین دیوارها و حمام شما ایجاد شده باشد، همین نقاط می تواند محل نفوذ آب به داخل دیوار یا سقف باشد. تصور کنید ریزش قطرات آب از سقف دستشویی روی لامپ چه فاجعه ای به وجود می آورد. قبل از اینکه سانحه ای رخ بدهد با ضد آب کردن دیوارها و سقف سرویس بهداشتی جلوی مشکلات بعدی را بگیرید. خسارت نم و نشتی به واحدهای طبقه پایین بیشتر است. در این صورت ناچارید هزینه تعمیرات سروی بهداشتی همسایه را نیز بپردازید.

در بافت فرسوده و ساختمان های قدیمی، لازم است تا ایزوگام کف و دیواره های سرویس بهداشتی تعویض شود. ایزوگام های قدیمی به مرور دچار مشکل شده اند و آب و رطوبت را از خود عبور می دهند. اگر نم و نشتی مربوط به ترکیدگی ها نباشد قطعا مشکلی در ایزوگام وجود دارد.

- عایق بندی با ایزوگام سرویس بهداشتی

حتما می دانید که ایزوگام کردن ساده ترین راه برای  جلوگیری از نم و نشتی در ساختمان است. اما شاید ندانید که همین ایزوگام های رایج یک عایق حرارتی خوب هم به حساب می آیند. در شرایطی که دیوارهای خارجی و حمام به هم متصل هستند ایزوگام کردن دیوار ضروری تر است. به خصوص در زمستان عایق دیوارها با ایزوگام موجب گرم نگهداشتن حمام می شود. در این صورت نیازی به شوفاژ و وسایل گرمایشی در حمام نیست. به محض باز کردن دوش آب گرم، حمام گرم و مطبوع خواهد شد. ایزوگام حمام حتی می تواند هزینه های مصرف انرژی را نیز کاهش دهد زیرا از اتلاف انرژی گرمایی جلوگیری می کند.

- افزایش طول عمر ساختمان و جلوگیری از خسارت

بدون تردید نم و نشتی خسارات زیادی به ساختمان وارد می کند. ریزش گچ سقف سرویس بهداشتی در اثر نم و نشتی بسیار رایج است. لق شدن کاشی های حمام، شکستن و ترک کاشی ها و… همگی در اثر نفوذ رطوبت به زیرسازی و عدم عایق بندی به وجود می آید. با ایزوگام سرویس بهداشتی می توان مانع خسارت به بنا و آسیب به اسکلت ساختمان شد. آب و رطوبت دشمن فلزات هستند و زنگ زدگی ایجاد می کنند. سرویس ایزوگام، قیرگونی و آسفالت راهی ساده برای پایداری بنا و حفظ طول عمر سازه است. اگر می خواهید ساختمان سالیان زیادی پا برجا بماند روی سیستم ایزوگام و عایق بندی سرویس بهداشتی، آشپزخانه و پشت بام حساسیت بیشتری نشان دهید.

- افزایش ارزش ملک با عایق بندی مناسب

یکی از مواردی که موقع خرید و فروش ملک اثرگذار است وضعیت حمام و توالت ساختمان است. کاشی های کپک زده و حمام هایی که اثرات نشت آب روی آن دیده می شوند، یک امتیاز منفی برای خریداران هستند. هیچکس نمی خواهد پا به خانه ای بگذارد که مشکلات نم و نشتی دارد. زردی دیوارها و سقف احتمال وجود ترکیدگی در لوله ها را افزایش می دهد و خریداران حاضر به خرید چنین ملک مشکل داری نیستند.  با اجرای ایزوگام سرویس بهداشتی وضعیت حمام و توالت بسیار مناسب تر خواهد شد. دیگر خبری از لقی کاشی ها و زردی سقف نیست. به این ترتیب مشتری ها تمایل بیشتری به خرید ملک دارند.

 

شیب بندی سرویس بهداشتی

شیب در سرویس خصوصاً حمام به طرف کف شو می‌باشد و معمولاً محل کفشو در وسط حمام پیش‌بینی می‌گردد، چنانچه ابعاد فضا کم باشد با کم یا زیاد کردن ملات پشت موزائیک یا کاشی مورد نظر به دست می‌آید و اگر ابعاد فضا بزرگ باشد، دقیقاً عمل شیب بندی وسیله کرم‌گیری و شمشه‌گیری به طرف کفشو انجام شده و با متن‌سازی بین شمشه‌ها کف، آماده موزائیک فرش ویا نصب سرامیک می‌گردد. بدیهی است چنانچه محل مورد نظر توالت داشته باشد کاسه توالت در محل خود و پایین‌تر از اطراف نصب شده به‌طوری‌که پس از فرش کف، آب به راحتی و سریع سرازیر کاسه توالت گردد.

 

زمان مناسب برای ایزوگام حمام و سرویس بهداشتی

بهترین زمان برای نصب ایزوگام در این محل‌ها، پس از ایجاد شیب مناسب در کف و پس از انجام فعالیت‌های تاسیساتی و برقی است. در این زمان ایزوگام نصب می‌شود و سپس روی آن با سیمان پوشانده می‌شود تا از آسیب دیدگی در حین فعالیت‌های ساختمانی جلوگیری شود.

 

هزینه ایزوگام حمام و سرویس بهداشتی

قیمت ایزوگام حمام و سرویس بهداشتی بر اساس تعداد رول‌های ایزوگام موردنیاز، تعریف می‌شود. البته این هزینه صرفاً برای خریداری رول است و شما باید هزینه‌ای را برای خرید مواد اولیه و همچنین نصب ایزوگام حمام و سرویس بهداشتی (بر اساس تعداد کارگرهای مورد استفاده) تخصیص دهید. هزینه‌ای که برای خریداری رول اختصاص می دهید، تابع عواملی همچون کیفیت ایزوگام است.